• تویوتا الهی - مرکز فروش و خدمات پس از فروش تویوتا در خراسان رضوی
نسل جدید خودروی هیبریدی تویوتا آكوا برای بازار ژاپن معرفی شد

نسل جدید خودروی هیبریدی تویوتا آكوا برای بازار ژاپن معرفی شدنسل جدید خودروی هیبریدی تویوتا آكوا برای سال ۲۰۲۲ در بازار ژاپن معرف شد كه از پلتفرم جدید TNGA-B و بهبود ۲۰ درصدی بهره‌وری سوخت و سیستم تمام چرخ محرك بهره می‌برد.

تویوتا پریوس C پس از مدل سال ۲۰۱۹ بازار ایالات متحده را ترك كرد؛ اما این هاچ‌بك كوچك الكتریكی كه در ژاپن با نام آكوا (Aqua) فروخته می‌شود، به مرور زمان به‌روزرسانی شد. به گزارش موتوروان، مدل نسل دوم این خودروی هیبریدی در حالی معرفی شده است كه ویژگی‌هایی بهتر از قبل دارد و طی ۱۰ سال حضور در بازار، ۱٫۸۷ میلیون دستگاه از آن فروخته شده است.

به گزارش Carscoops، با تغییر به پلتفرم جدید TNGA-B برای بهبود بهره‌وری سوخت ۲۰ درصدی در مقایسه با مدل جایگزین قبلی، تویوتا آكوا ۲۰۲۲ به‌عنوان پیشرفت كاملا جدیدی معرفی می‌شود. این خودرو عملكرد یك پدال (معروف به پدال راحتی) را اكنون ارائه می‌دهد و حتی در تیپ‌های گران‌قیمت‌تر مجهز به سیستم تمام چرخ محرك E-Four ارائه می‌شود.

با پشتیبانی از شارژ دوطرفه، تویوتا آكوا مزیت جدیدی همراه دارد كه این ویژگی معمولاً در خودروهای تمام الكتریكی به چشم می‌خورد. تمام تیپ‌های آكوا به‌صورت استاندارد دارای منبع تغذیه لوازم جانبی و حالت اضطراری منبع تغذیه هستند و حالت منبع تغذیه اضطراری به خودرو اجازه می‌دهد در هنگام خاموشی، برق را به لوازم الكتریكی تغذیه كند. ژاپن از بلایای طبیعی بسیاری مانند زمین‌لرزه، سونامی و ... رنج می‌برد، بنابراین تویوتا آكوا از حالت منبع تغذیه اضطراری استاندارد بهره‌مند شده است كه اجازه می‌دهد در هنگام خاموشی از طریق جریان برق ۱۰۰ ولت/۱۵۰۰ وات، از خودرو برای استفاده خارجی مانند پریز برقی استفاده شود.

تویوتا آكوای جدید از حالت خودروی الكتریكی (EV) و صندلی چرخان راننده بهره می‌برد و به‌طور چشم‌گیری به‌صورت یك هاچ‌بك جمع‌وجور طراحی شده است. فاصله محوری آن ۵۰ میلی‌متر بزرگ‌تر شده است تا فضای پای بیشتری در عقب برای سرنشینان و فضای بار بزرگ‌تری در اختیار قرار بگیرد. از نظر طراحی بیرونی، آكوا جدید به‌عنوان تكامل مدل قبلی با گل‌گیرهای عضلانی عقب و یكپارچه‌تر، خط پنجره اسپرت‌تر و چراغ‌های LED هوشمندتر قابل تشخیص است. عناصری از مدل اروپایی تویوتا یاریس نیز در آن وجود دارد و همین بر جذابیت بیشتر آكوا می‌افزاید.

آكوا ضمن اینكه خودروی هیبریدی است، می‌توان مانند خودروهای تمام برقی و پلاگین هیبریدی، آن را با یك پدال راند و به لطف حالت پاور پلاس، از ترمز احیاكننده برای كاهش سرعت آن استفاده كرد. مدل ۲۰۲۲ همچنین اولین آكوایی است كه از سیستم چهار چرخ محرك اختیاری E-Four برای كشش بیشتر در شرایط لغزنده بهره می‌برد. طبق گفته‌ی مسئولان تویوتا، مصرف سوخت آن ۲٫۷۹ لیتر در هر ۱۰۰ كیلومتر است.

نمای سه چهارم عقب هاچ بك هیبریدی تویوتا آكوا / 2022 Toyota Aqua