• تویوتا الهی - مرکز فروش و خدمات پس از فروش تویوتا در خراسان رضوی

دیتیلینگ

 " هشدار  "

احتیاط مهم در دیتیلینگ خودروهای گرانقیمت  !


استفاده ازتكنولوژیهای نوین یكی از خصوصیات بازر خودروهای گران و لوكس میباشد.و اگر منطقی به موضوع نگاه كنیم قرار نیست كه یك مركز معمولی دیتیلینگ به معماری زیربنایی  و نوین تمام خودروهای لوكس آشنا و مسلط باشد و با توجه به استفاده از مواد شیمیایی در عملیات دیتیلینگ متاسفانه طبیعی است كه گاها انجام این عمل منجر به بروز نقص و اختلال در قسمت های  hight tech  این دسته از خودروها  گردیده است .

ما درواحد تخصصی دیتیلینگ  تویوتا الهی با اشراف كامل بر این نكته كه آشنا و مسلط به معماری زیربنایی تمامی خودروهای لوكس نیستیم ، انرژی و امكانات خود را در جهت افزایش آگاهی نیروهای خود نسبت به معماری پیچیده تمامی مدل های خانواده تویوتا  (تا تسلط 100%) به كار گرفته ایم و از پذیرش هرگونه خودرو با برند های دیگر  جدا معذوریم .

 

 

دارندگان خودروهای تویوتا مدل 2010 به بعد میتوانند با آرامش خاطر دیتیلینگ  خودروی خود را نیز به ما سپرده و برای همیشه "حس خوب استفاده ازخودروی صفر كیلومتر "  را برای خانواده خود به ارمغان ببرند.

  

 

 

و اما دیتیلینگ خودرو چیست و چه كاربردی برای ماشین ما دارد ؟

آیا همان كارواش  ماشین را دیتیلینگ می گویند ؟ آیا خدمات دیگری نظیر نقاشی خودرو و ترمیم قطعات بدنه را شامل می شود ؟

 در جواب این پرسش ها باید گفت كه  دیتیلینگ خودرو با تمیزكاری ساده بسیار متفاوت است . هدف از دیتیلینگ انجام یك كار تخصصی برای تمیزی ونظافت خودرو و برطرف كردن عیوب وآسیب های ظاهری و در یك كلام ریكاوری اساسی ماشین مانند روز اول است و نه تمیزكاری ساده ی محیط داخلی ویا كارواش بدنه خودرو ی شما ، انجام كار هایی چون نقاشی خودرو وترمیم قطعات بدنه را شامل نمی شود وتنها گاهی اوقات ترمیم های سطحی برای زیباسازی انجام می گیرد . 

در حقیقت دیتیلینگ چیزی نیست جز : " تخصص و هنر بازیابی زیبایی ، نظافت وتمیزی خودرو به تنظیمات كارخانه " 

 

 برای فهم دقیق این مطلب خودرو خود را در روزهای اول  به یاد آورید ، تمیزی هر جز كوچك آن ، پانل ها ، دكمه های كوچك ویا سطح صاف وبدون جرم اجزا داخلی ، داشبورد و هر قسمت كوچك دیگر ، شما به خوبی آگاه هستید كه هرچه قدر در نظافت خودروی خود كوشا باشید باز هم با گذر زمان جرم گرفتن سطوح ویا نشستن  گرد وغباردر مناطق غیر قابل دسترس  اجتناب ناپذیر است .در اینجاست كه  دیتیلینگ با ابزارو مواد  تخصصی و دقت فراوان به نظافت و پولیشكاری  جز به جز اتومبیل می پردازد.

 

دیتلینگ داخلی خودرو :

دیتیلینگ داخلی خودرو به معنی صفرشویی و توشویی تمام قسمت های داخلی خودرو می‌شود . مثل صندلی ها و قسمت های نشیمنگاه خودرو، سقف ماشین، داشبورد و كنسول، درب خودرو و دستگیره های آن، دریچه های كولر و... 

یك تیم دیتیلینگ  از ابزارهایی چون  - بخارشوی، برس، جاروبرقی و موارد دیگر بصورت تركیبی  استفاده می‌كند تا ماشین شما را تمیز كند. تمیزكاری  به قدری عمیق است كه احتمالاً خودتان نتوانید این كار را انجام دهید.

فرش‌ها، صندلی‌ها و صندوق عقب شما یك جاروبرقی كامل دریافت می‌كنند.

تشك‌ها، فرش‌ها و اثاثه یا لوازم داخلی برس‌كشی و شست‌وشوی عمیقی خواهند داشت. هدف در اینجا حذف تمام لكه ها، علائم و عیوب است كه شستشوی معمولی نمی تواند آنها را برطرف كند.

در مرحله بعد، هر سطح در وسیله نقلیه (شامل پنجره‌ها، پانل‌های درها، داشبورد شما و غیره )به طور كامل پاك می شود و سپس از یك ماده تمیزكننده مخصوص استفاده می‌كنند  تا به خودروی شما درخششی بدهند  كه به ندرت  دیده‌اید و در نهایت، یك اسپری به وسیله نقلیه شما اعمال می شود تا اطمینان حاصل شود كه خودروی شما بوی خوبی می دهد. دیتیلینگ داخلی یك پروسه پیچیده وزمان بر می باشد اما تاثیر  بسزایی در پاكیزگی خودرو می  گذارد به گونه ایی كه در آینده با صرف زمان كم تر و نظافت اولیه دوباره به درخشندگی سابق باز می گردد

 

 

دیتیلینگ خارجی  چیست و شامل چه مراحلی میشود؟

دیتیلینگ خارجی خودرو علاوه بر بخش نظافت و تمیز كردن قسمت های بیرون شامل اعمالی مانند پولیش كردن، واكس، نانو سرامیك بدنه خودرو، كاور كردن محافظ بدنه، ترمیم رنگ و … می‌شود. قسمت های خارجی خودرو و سطوح خارجی آن شامل شاسی و بدنه خودرو، شیشه ها و چراغ ها، موتور و چرخ ها و رینگ و به طور كلی تمام اجزای بیرونی ماشین و شامل سه مرحله میباشد:

  1- تمیز كاری

تمیز كاری ویا شست شوی بدنه ، اولین مرحله ی دیتیلینگ خارجی خودرو می باشد تمام سطوح خارجی خودرو با شوینده مناسب و ابزار متناسب هر قسمت از بدنه خودرو به دقت تمیز می شوند . در این بخش شستن چرخها و زیر گلگیر خودرو قبل از هركاری انجام می گردد وسپس سطوح را با دستمال مایكروفایبر خشك كرده وبرای مرحله پولیش آماده  می كنند .

2- پولیش كاری

از مراحل مختلف تشكیل شده و متناسب با شرایط خودرو از چند ساعت تا چند روز به طول می انجامد .در پولیش كاری به میزان عمق خط وخش های روی سطح بدنه ، شیشه و چراغ خودرو از مواد وپد های با درجات گوناگون استفاده می شود .تمامی آسیب های وارد شده و خطوط ، پریدگی وترك خوردگی ها در این مرحله با دستگاه ومواد پولیش برطرف می كنند وسطوح را برای دریافت پوشش محافظ در مرحله بعد آماده می سازند .

 3- پوشش محافظ

بعد ازطی كردن دو مرحله ی تمیزكاری و پولیش كاری زمان ایجاد پوشش محافظ بر كلیه سطوح خودرو می رسد .پوشش های مختلفی چون واكس ، سرامیك ، سرامیك واكس ، سیلنتو و ... كه انتخاب نوع آن با خود مشتری است . ناگفته نماند كه با انتخاب پوشش سرامیك  ، خودرو  باید حدود 24 ساعت ایزوله شود.

 

 

مزایای دیتیلینگ

به فرسودگی دائمی داخلی خود فكر كنید: فرش‌ها، تشك‌ها، اثاثه یا لوازم داخلی شما در معرض چربی غذا، ریختن نوشیدنی‌ها، دود سیگار، گل و خاك، موی حیوانات خانگی و موارد دیگر هستند. حتی خورشید می تواندروی ابزار یا لوازم داخلی تاثیر بگذارد . نیروهای متخصص دیتیلینگ بسیارحرفه ای هستند وآنها می دانند چگونه چرم، پارچه و فرش شما را بازسازی كنند و مهمتر از آن، مواد لازم برای انجام این كار را دارد.

با انجام سرویس دیتیلینگ مزایای زیر شامل حال خودروی شما میشود:

1ـ بالا رفتن مقاومت بدنه خودرو نسبت به خط وخش ها ی معمولی به دلیل استفاده از پوشش های محافظتی

2ـ جذابیت ظاهری و براق تر شدن بدنه خودرو

3- زیبایی ونظافت داخلی خودرو مانند روز اول

4- آسان تر شدن سرویس های بعدی خودرو

 

 

واحد دیتیلینگ تویوتا الهی همه روزه به جز ایام تعلیل از ساعت 8 تا 18 پذیرنده انواع خودروهای تویوتا میباشد.